Przed Kacprem Sztuką finał sezonu włoskiej F4

Przed Kacprem Sztuką finał sezonu włoskiej F4

Tor Mugello będzie gospodarzem finałowej rundy Italian F4 Championship. Tym samym Kacper Sztuka zamknie kolejny etap ścigania w najlepszej serii Formuły 4 na świecie. Pierwszy wyścig zaplanowano na sobotę o 12:20.

Druga połowa sezonu to tradycyjnie czas rozstrzygnięć w większości serii juniorskich. Włoska F4 swój ostatni rozdział w sezonie 2022 napisze na Mugello Circuit. Położony w Toskanii obiekt kojarzy się przede wszystkim z szybkimi zakrętami i bardzo płynną nitką, co sprawia, że jest uwielbiany przez kierowców.

Kacper Sztuka przystąpi do rywalizacji w bojowym nastroju. Walka o czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej wciąż trwa, a po poprzednich wyścigach Cieszynianin ma dużą chęć rewanżu. Tempo w poprzedniej rundzie na Monzie było znakomite, jednak awaria w ostatnim wyścigu nie pozwoliła pokazać pełni możliwości.

Ostatni wyścig zawsze jest wyjątkowy. W tym sezonie razem z zespołem stawaliśmy na podium oraz wygrywaliśmy wyścigi, przez co na pewno pożegnanie będzie smutne. Jednak zanim to nastąpi mamy przed sobą jeszcze pracę do wykonania. Na Mugello jeździłem już w 2020 roku i od początku polubiłem ten tor. W zeszłym tygodniu byłem tam na testach, które poszły naprawdę pozytywnie. Dysponujemy bardzo dobrym tempem wyścigowym i auto prowadzi się naprawdę dobrze. Aktualnie jestem na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej z taką samą ilością punktów jak piąty kierowca oraz niewielką stratą do czwartego. Dlatego w ten weekend dam z siebie jak zawsze 100% i postaram się powalczyć o najlepsze możliwe miejsce na koniec sezonu. Nie byłoby to możliwe bez moich sponsorów, dlatego dziękuję im bardzo za wsparcie: Tenutado, Drew-Lech, Tork, Zabłocki oraz Dafi. Wszystkich zapraszam do kibicowania w ten weekend!” – zapowiedział swój start Kacper Sztuka.

kacper_sztuka_mugello_2022

UWAGA
Do klasyfikacji końcowej zostanie zaliczonych 16 najlepszych wyników spośród 20. wyścigów sezonu 2022.

Italian F4 Championship Runda 7, Mugello Circuit

Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Czwartek, 20 października:
16:40 Trening 1

Piątek, 21 października:
10:25 Trening 2
16:35 Kwalifikacje 1
17:00 Kwalifikacje 2

Sobota, 22 października:
12:20 Wyścig 1

Niedziela, 23 października:
9:55 Wyścig 2
16:55 Wyścig 3

Transmisja:
YouTube Italian F4 Champioship