Polski talent w drodze do “Formuły 1”

Team Ralfa Schumachera oficjalnie potwierdził polskiego kierowcę w “F4 Italian Championship”.

Polski talent w drodze do “Formuły 1”

Polski talent w drodze do “Formuły 1”.

Team Ralfa Schumachera oficjalnie potwierdził polskiego kierowcę

w “F4 Italian Championship”.

 

29 marca team wyścigowy “US Racing”, należący do Ralfa Schumachera byłego kierowcy Formuły 1 ogłosił, że Kacper Sztuka, 16-letni polski kierowca wyścigowy z Cieszyna, w nadchodzącym sezonie został jednym z kierowców, który pod barwami niemieckiego zespołu wystartuje w tegorocznych mistrzostwach Włoch Formuły 4. Sezon rozpoczyna wyścigiem 8 maja na legendarnym torze Imola.

● Kacper Sztuka to najmłodszy polski kierowca wyścigowy w F4. Swoją przygodę z motorsportem rozpoczął w wieku 4 lat. Na początku swojej kariery startował w zawodach kartingowych w Czechach, Austrii i Włoszech, żeby później móc wyjechać na tory Formuły w całej Europie.
● Dzisiaj przed Polską otwiera się szansa na to, aby kolejny Polak w najbliższych latach zasiadł za kierownicą bolidu królowej motorsportu, jaką jest Formuła 1. Talent Polaka dostrzegł słynny kierowca F1 – Ralf Schumacher, aktualnie współwłaściciel jednego z najlepszych zespołów wyścigowych – młodszy brat 7-krotnego Mistrza Świata F1 Michaela Schumachera.
● Tegoroczny sezon Kacper Sztuka rozpoczął od testów na torach w Mugello i w Spa. Bardzo obiecująco wyglądały testy na torze w Spa, które zakończył ostatecznie na 3 pozycji. Był to pierwszy kontakt z prowadzonym bolidem.
● Po zaskakująco dobrych wynikach testów przed sezonem 2022 Kacper Sztuka podpisał kontrakt z US Racing, którego właścicielami są Ralf Schumacher i Gerhard Ungar. To daje młodemu Polakowi ogromną szansę na rozwój w najpopularniejszej na świecie dziedzinie motorsportu.
● W sezonie 2022 zaplanowano 7 wyścigów serii Italian F4 Championship. Sezon zaczyna wyścig na torze Imola w dniu 8 maja. Następnie kierowcy będą się ścigać na torach Misano, Spa, Vallelunga, Spielberg, Monza, aby w październiku zakończyć sezon na torze Mugello.
● Tegoroczny zwycięzca plebiscytu na największe talent sportowy województwa śląskiego organizowanego przez Dziennik Zachodni.
● Od czasów Roberta Kubicy to 16-letni Kacper Sztuka jest kolejnym polskim kierowcą mający szansę na ściganie się w Formule 1.
● W wieku 16 lat ścigać się pod okiem Ralfa Schumachera w jednym z najlepszych teamów F4, i jednocześnie w najlepszej na świecie lidze F4 to marzenie, które właśnie się realizuje. Od wielu lat ciężko pracuję, aby osiągnąć swój cel. A mój cel jest jeden – Formula 1! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą i wspierają – nie zawiodę. – Kacper Sztuka.