Kacper Sztuka wspólnie z PKN ORLEN rusza w sezon 2023

Kacper Sztuka wspólnie z PKN ORLEN rusza w sezon 2023

Jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyścigowych Kacper Sztuka rozpoczyna współpracę z PKN ORLEN przed nadchodzącym sezonem włoskiej Formuły 4. Inauguracja sezonu 2023 odbędzie się na torze Imola już w ten weekend.

Kacper Sztuka, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych młodych kierowców w Polsce, ma za sobą bardzo dobry rok 2022. Wspólnie z US Racing dwukrotnie odnosił zwycięstwa i stawał kilkukrotnie na podium. Teraz, dzięki współpracy z PKN ORLEN, ma szansę na zdobycie jeszcze większych sukcesów na międzynarodowej arenie sportu motorowego.

Chciałbym podziękować PKN ORLEN za dostrzeżenie mojego potencjału i zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To niezwykle ważny krok w mojej karierze i nie mogę się doczekać, aby reprezentować polską markę na torach włoskiej Formuły 4. Jestem pewien, że dzięki wsparciu PKN ORLEN będę mógł dalej się rozwijać i osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej. Chciałbym również wyrazić moją wdzięczność wobec partnerów Akademii ORLEN Team oraz Tenutado i Drew-Lech, którzy od dawna przyczyniają się do mojego rozwoju jako kierowcy wyścigowego. Nie mogę zapomnieć też o moich kibicach, którzy wspierają mnie na każdym kroku. Mam nadzieję, że dam im wiele powodów do radości w nadchodzącym sezonie. Wspólnie z zespołem US Racing podchodzimy zmotywowani i przygotowani do walki o najwyższe pozycje w Italian F4 Championship 2023”.- zapowiedział sezon Kacper Sztuka

Sezon 2023 składa się z siedmiu rund, które zostaną rozegrane na znanych torach we Włoszech i Europie. Otwarcie zaplanowano na słynnej Imoli, gdzie rok temu Kacper odniósł pierwsze zwycięstwo w swojej karierze.

Transmisje z wszystkich wyścigów Italian F4 Championship będzie można obejrzeć w Viaplay — oficjalny nadawca Formuły 1 w Polsce.

Runda 1, Imola

Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Piątek, 21 kwietnia:
9:00 Trening 1
12:55 Trening 2
17:30 Kwalifikacje 1
18:00 Kwalifikacje 2

Sobota, 22 kwietnia:
11:55 Wyścig 1 (B-C)
18:20 Wyścig 2 (A-B)

Niedziela, 23 kwietnia:
10:00 Wyścig 3 (C-A)
18:00 Wyścig finałowy