Kacper Sztuka u progu startu na legendarnej Monzie

Kacper Sztuka u progu startu na legendarnej Monzie

Kacper Sztuka stanie do rywalizacji w szóstej rundzie Italian F4 Championship. Już od czwartku kierowcy juniorskiej serii wyjadą na słynny tor Monza i rozpędzą swoje samochody do najwyższych prędkości w trakcie . Pierwszy wyścig zostanie rozegrany w sobotę o 15:10.

Autodromo Nazionale di Monza to obiekt, którego fanom sportów motorowych przedstawiać nie trzeba. Położony w książęcym parku to synonim olbrzymich prędkości rozwijanych na najdłuższych prostych w kalendarzu niemal każdej serii wyścigowej. W zeszłym roku, gdy ten tor gościł ostatnią rundę sezonu włoskiej Formuły 4, Kacper Sztuka pokazał się z najlepszej strony właśnie tutaj pod Mediolanem.

Dlatego tym bardziej warto śledzić zmagania Polaka w nadchodzący weekend. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wsparcie wspaniałych partnerów, którzy uwierzyli w talent Kacpra i dzięki temu może uczestniczyć w kolejnych rundach najbardziej konkurencyjnej serii F4 na świecie. Podziękowania należą się firmom Tenutado, Drew-Lech, Tork, Zabłocki oraz Dafi.

Po ostatnich wyścigach na Red Bull Ring, a szczególnie odniesionym zwycięstwie w drugim wyścigu, sytuacja w klasyfikacji generalnej znacznie się poprawiła. Cieszynianin zajmuje aktualnie piąte miejsce i wciąż ma szanse na czołową trójkę. Szczególnie małe różnice powstają, kiedy odejmie się najsłabsze rezultaty, co będzie miało miejsce po zakończeniu sezonu.

Monza to bardzo szybki tor, ale jednocześnie ma również mocne hamowania. To sprawia, że ściganie się na nim jest interesujące. Testy, które odbyłem tutaj w zeszłym tygodnu wypadły bardzo dobrze, więc liczę na kolejne świetne wyniki i awans w klasyfikacji generalnej. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie wsparcie Sponsorów, którzy sprawili, że możemy pojawić się na kolejnych zawodach. Bardzo dziękuję za ich zaufanie i zapraszam wszystkich do kibicowania!

Transmisje wyścigów F4 Italian Championship są dostępne za pośrednictwem platformy YouTube.

Runda 6, Autodromo Nazionale di Monza
Godziny podane dla polskiej strefy czasowej

Piątek, 7 października:
10:20 Trening 1
13:00 Trening 2

Sobota, 8 października:
8:30 Kwalifikacje 1
8:55 Kwalifikacje 2
15:10 Wyścig 1

Niedziela, 9 października:
9:10 Wyścig 2
17:10 Wyścig 3

Transmisja:
YouTube: Italian F4 Championship YT channel