Kacper Sztuka pojedzie w oficjalnych testach FIA Formula 3™!

Kacper Sztuka pojedzie w oficjalnych testach FIA Formula 3™!

Kacper Sztuka nie zwalnia tempa. Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego we włoskiej Formule 4 Polak stawia kolejny krok w realizacji swoich marzeń. W poniedziałek i wtorek pojedzie w oficjalnych testach FIA Formula 3 Championship wspólnie z zespołem MP Motorsport na swoim ulubionym torze Imola.

17-letni kierowca tydzień temu odniósł swój największy sukces w karierze. Mimo trudnego początku sezonu Cieszynianin zdominował ostatnie rundy Italian F4 Championship 2023 i po serii 8 zwycięstw w 9 wyścigach sięgnął po upragniony tytuł.

Teraz przed Kacprem stoi kolejne wyzwanie. Już w poniedziałek pierwszy raz zasiądzie za kierownicą samochodu FIA F3, gdzie na torze Imola przez dwa dni będzie testował wspólnie z czołowym zespołem tej serii – MP Motorsport.

„Niesamowicie się cieszę, że już w poniedziałek będę mógł przetestować bolid FIA F3. To będzie ważny krok w kierunku realizacji celu, jaki chcemy osiągnąć w przyszłym roku. Już teraz nie mogę się doczekać wyjazdu na tor w Imoli, gdzie przez ostatnie dwa lata wygrywałem wyścigi włoskiej F4. MP Motorsport to doświadczony zespół, który co roku jest w czołówce tej serii. To wszystko sprawia, że te testy będą z pewnością wyjątkowe. Postaram się, aby wykonać dobrą pracę i wyciągnąć jak najwięcej nauki z każdego okrążenia. Dziękuję moim najbliższym oraz moim partnerom, którzy ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie, aby dać mi szansę debiutu w nowym samochodzie.” – zapowiedział testy Kacper Sztuka.

FIA Formula 3 Championship to juniorska seria wyścigowa, która zawsze towarzyszy wyścigom Grand Prix Formuły 1. Rundy odbywają się na takich słynnych torach, jak Monza, Spa-Francorchamps, Silverstone, a nawet w australijskim Melbourne. Sezon 2024 rozpocznie się 1 marca w Bahrajnie.