Kacper Sztuka mistrzem włoskiej F4!

Kacper Sztuka mistrzem włoskiej F4!

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się fikcją, dzisiaj wydarzyło się naprawdę pod Rzymem. Kacper Sztuka wygrał drugi wyścig na torze Vallelunga i został mistrzem włoskiej Formuły 4!

Kierowca US Racing dwukrotnie ruszał z pole position w ramach sobotniej rywalizacji na Autodromo Vallelunga. Rano w pierwszych kilku zakrętach musiał bronić się przed nacierającymi kierowcami Premy. Wtedy utrzymanie prowadzenia nie powiodło się.

Lecz po południu sprawa potoczyła się zupełnie inaczej. Kacper w podobnej rozgrywce po ruszeniu z pól startowych zdecydowanym manewrem na pierwszym hamowaniu zamknął rywalom nie tylko szansę na pokonanie go w tym wyścigu. Polak w drugiej połowie wyścigu miał fantastyczne tempo i odniósł pewne zwycięstwo, a dzięki niższej pozycji Ugochukwu na mecie, Kacper Sztuka został mistrzem Italian F4 Championship na jeden wyścig przed zakończeniem sezonu!

Ta nomen omen sztuka udała się mimo kary +5 sekund, które sędziowie nadali mu ich zdaniem zbyt szybkim restarcie po okresie samochodu bezpieczeństwa. Jednak to nie zatrzymało Polaka w sięgnięciu po największy sukces w karierze, a zarazem najważniejszy od czasów Roberta Kubica. W 2006 roku Polak wygrywał World Series by Renault, co otwarło mu drzwi do Formuły 1.

„Jestem bardzo szczęśliwy z sukcesu, który dzisiaj osiągnąłem. Mistrzostwo włoskiej Formuły 4 to było moje marzenie, odkąd jeździłem w kartingu. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to nierealne, jednak ciężka praca, jaką wykonaliśmy z zespołem US Racing sprawiła, że zdominowaliśmy drugą część sezonu. Chciałbym podziękować mojej rodzinie, najbliższym, trenerom za dopingowanie mnie na każdym kroku, a partnerom z ORLEN S.A., Extral Aluminium, Tenutado i Drew-Lech za wsparcie, bez którego ten sukces nie byłbym możliwy. I na koniec, ale nie mniej ważne – dziękuję Wam kibicom za to, że byliście ze mną na dobre i na złe. Dzisiaj możemy wspólnie wszyscy świętować tytuł mistrzowski!” – podsumował szczęśliwy Kacper Sztuka